hackathon

Puratos Moldova angajeaza Marketing Assitant

Responsabilități:

  • Elaborarea strategiei și a calendarului de acțiuni în social media și marketing online
  • Dezvoltarea canalelor în social media
  • Crearea și actualizarea continuă a conținutului pentru platformele sociale
  • Promovarea produselor și a imaginei companiei pe platforme de social media
  • Dezvoltarea și încarcarea conținutului pe pagina web a companiei
  • Optimizarea conținutului în funcție de SEO și Google Analytics
  • Colectarea și evaluarea informațiilor despre competiție și piață pentru a asigura eficacitatea strategiei de marketing și vînzări
  • Asistarea la dezvoltarea și implementarea lansărilor de produse, promoții și materiale de comunicare.

Cerințe:

  • Experiență cel puțin 1 an în marketing online și social media
  • Studii superioare în domeniul comunicării sau marketing
  • Să cunoască metodele și trend-urile de marketing online și social media
  • Aptitudini și experiență de copywriting
  • Creativitate și inițiativă
  • Capacitatea de a lucra individual
  • Spirit analitic și atenție la detalii
  • Abilități de comunicare și scriere în limba Română, Engleză și Rusă

Oferim:

  • Mediu de lucru prietenos și dinamic într-o companie internațională
  • Posibilități de dezvoltare profesională și instruire constantă
  • Pachet salarial motivant

Persoanele interesate sunt rugate să-și depună CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție pe e-mail: Marketing.Moldova@puratos.com

www.puratos.md