Distribuie prietenilor:

Alianța Franceză angajează un/o Asistent(ă) de Direcție

Alianța Franceză din Moldova este în căutarea unui/unei Asistent (ă) de Direcție, pentru sediul său de la Chișinău.

RESPONSABILITĂȚI
  • Primirea și informarea publicului și vizitatorilor, recepționarea și dirijarea apelurilor telefonice
  • Asistență oferită Directorului și echipei administrative
  • Traducere și interpretariat
  • Gestionarea diverselor sarcini administrative

Aceste misiuni vor putea fi completate, în funcție de cerințele direcției.

COMPETENȚE
  • Studii superioare
  • Persoană bilingvă română-rusă, nivel excelent de cunoaștere a limbii franceze atât verbal cât și în scris, cunoașterea avansată a limbii engleze.
  • Cunoașterea instrumentelor informatice și de birou (Word, Excel, PowerPoint), utilizarea rețelelor de socializare
  • Abilități interpersonale excelente și o prezentare bună, polivalență și capacitate de adaptare, precum și spirit de echipă înalt.
  • Experiența similară într-un mediu internațional ar fi un avantaj, dar sunt binevenite și se acceptă și candidaturile începătorilor
AVANTAJE
  • Veți activa într-un mediu internațional de lucru plăcut, chiar în centrul Chișinăului.
  • După o perioadă de probă și de adaptare, vi se va propune un contract de muncă cu durată nedeterminată
  • Remunerare în dependență de experiență – Posibilitatea de obținere a unei prime anuale în funcție de rezultate – Tichete de Masă

Sunteți interesat (ă) ? Atunci, vă rugăm să ne expediați candidatura dvs. (Scrisoare de motivație în franceză, CV și o fotografie) printr-un e-mail adresat Dlui Emmanuel SKOULIOS.

Ocuparea funcției este urgentă și va fi preluată din luna octombrie 2019.

Alte articole de acest autor:
Author: Adrian Cibotaru