Asistent/ă de Proiect în cadrul organizației AFAD or. Bălți

Informație Generală
Asociația pentru Formare Antreprenorială și Dezvoltare caută  Asistent/ă de Proiect  în una din regiunile Chisinau, Ialoveni sau Anenii Noi pentru realizarea activităților în cadrul proiectului „Creșterea rezilienței prin angajare și coeziune socială”, derulat de Helvetas Moldova în parteneriat cu HEKS/EPER, cu sprijinul Guvernului Elveției.

Regiuni țintă de realizare a proiectului: Chișinău, Anenii Noi, Ialoveni

Perioada de angajare: Martie 2024 – Iunie 2024

Sarcini și responsabilități:

  • Stabilește relații de colaborare cu APL și ONG locale;
  • Informează și asigură suport beneficiarilor proiectului;
  • Asigură logistica activităților planificate;
  • Gestionează activitățile de zi cu zi;
  • Organizează fluxul de informații și documente în cadrul proiectului;
  • Execută orice alte dispoziții date de către superiorul ierarhic.

Calificări și experiență:

  • Studii superioare în domeniul economic/social sau alte domenii relevante;
  • Experiență relevantă de lucru în cadrul unei organizații nonguvernamentale va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe (vorbire și scriere) a limbilor română și rusă;
  • Abilități bune de utilizare a instrumentelor de birou (Microsoft Office, Google etc.);
  • Compentențe excelente de interacțiune și comunicare;
  • Capacitatea de a lucra intensiv și de a gestiona timpul și resursele în mod eficient;
  • Auto-disciplină, inclusiv capacitatea de a elabora și de a executa planuri și identificarea priorităților cu respectarea deadline-urilor;
  • Abilitatea de a se adapta rapid la diferite situații, probleme și sarcini în schimbare.

Beneficii oferite:

  • Pachet salarial motivant;
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională;
  • Mediu de lucru plăcut într-o echipă motivată și dedicată.

Dacă sunteți interesat să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să trimiteți un CV la adresa de e-mail office.afad@gmail.com cu titlul: Selectare Asistent/ă de Proiect.

Vă mulțumim pentru interesul acordat și vă asigurăm că fiecare aplicație va fi tratată cu confidențialitate.

Articol adaugat de: Ina Bordeianu