#DreamupsAngajează expert/ă în Design Thinking

Salutare, noi suntem un accelerator de afaceri tehnologice care acoperă toate aspectele, de la educație și idei la produse și investiții în startup-uri.

#DreamupsAngajează expert/ă în Design Thinking pentru a elabora și preda un curs cu aceeași denumire și domeniu.

Scopul cursului este să ofere șansa de a învăța Design Thinking într-un mod practic și accesibil pentru 40 participanți de toate vârstele, între 18-50 de ani, care doresc să-și dezvolte abilități profesionale, să devină mai competitivi pe piața muncii sau să-și schimbe cariera.

Perioada de colaborare: 19 februarie - 13 mai 2024 (dezvoltarea curriculei și predarea cursului)

Beneficii pentru expert/ă:

  • Program part-time cu orar flexibil și volum de lucru adaptat disponibilității tale.
  • Ofertă comercială după interviu și prezentarea proiectului.
  • Contract de autor pentru elaborarea curriculei și contract de prestare servicii pe perioada desfășurării proiectului.

Responsabilități:

  1. Elaborarea cuprinsului (curriculum) de curs;
  2. Agenda desfășurării sesiunilor;
  3. Metoda de evaluare a participanților la finalizarea cursului;
  4. Pregătirea suportului informațional pentru fiecare sesiune/lecție a cursului;
  5. Organizarea și desfășurarea lecțiilor într-un format individual în conformitate cu curriculumul.

Experiență și cerințe:

  • Experiență în facilitarea proiectelor sau cursurilor relevante.
  • Abilități bune de comunicare, pentru a putea comunica eficient cu toți participanții, indiferent de nivelul lor de experiență.
  • Flexibilitate și adaptabilitate pentru a ajusta conținutul cursului în funcție de nevoile grupului sau de schimbările pe parcurs.
  • Experiență practică în aplicarea principiilor Design Thinking în diverse industrii.
  • Abilități de mentorat pentru a ghida și sprijini dezvoltarea participanților pe parcursul celor 2 luni.
  • Cunoașterea diverselor instrumente și tehnici specifice Design Thinking.
  • Concentrare pe obținerea de rezultate concrete în cadrul cursului.

Criterii de selecție:

  • Experiență demonstrată în domeniul Design Thinking
  • Abilități solide de comunicare
  • Experiență în mentorat, livrarea de cursuri sau webinare

Cum aplici?

Trimite CV-ul și scrisoarea de intenție până pe 12 februarie, ora 23:59, la adresa hello@dreamups.md

Pentru alte detalii contactează-l pe Victor Marițoi, manager de proiect, la victor.maritoi@dreamups.md/068879165.