Asociația Henri Capitant de Cultură Juridică din Moldova angajează specialist IT digitalizare în cadrul proiectului GoYouth+

Asociația Henri Capitant de Cultură Juridică din Moldova (AHCCJ) lansează concurs de angajare pentru ocuparea postului vacant – specialist IT digitalizare în cadrul proiectului GoYouth+.

Proiectul GoYouth+ “Antreprenoriatul social și tinerii din Moldova pentru o societate mai inclusivă, durabilă și inovativă (GoYouth+)” este finanțat de Uniunea Europeană și cofinanțat de Suedia prin intermediul Fundației Est-Europene.

Cerințe obligatorii:

- experiență demonstrată în domeniul TIC, întreținere, configurare, digitalizare web site-uri;

- cunoștinte MS Office (Word, Excel, PowerPoint, MS Outlook).

Cerințe generale față de candidat:

- creativitate, autonomie și abilitați de lucru în echipă;

- inițiativă, dinamism şi responsabilitate;

- abilități de comunicare și relaționare.

Principalele responsabilități:

- asistență tehnică, întreținerea și digitalizarea site-ului www.haitinere.md;

- optimizarea constantă a conținutului site-ului și a componentei vizuale;

- plasarea și decorarea conținutului nou.

Perioada de contractare: 10.04.2022 – 10.04.2023

Persoanele interesate care corespund cerințelor menționate pot expedia CV-ul și oferta financiară prin e-mail: goyouthplus@gmail.com, până pe data de 07 aprilie 2022.

Doar candidații selectați vor fi contactați și invitați la interviu.

Articol adaugat de: AHCCJ