CNPAC angajează Asistent/ă Directoare FinanciarăCNPAC angajează Asistent/ă Directoare Financiară

CNPAC este o organizație nonguvernamentală din Republica Moldova, cu peste 26 ani de experiență în domeniul protecției copilului. Mai multe vezi aici: www.cnpac.md 

Suntem în căutarea unui asistent sau asistente al Directoarei Financiare dedicat/e și motivat/e pentru a se alătura echipei noastre dinamice. În cadrul ONG-ului nostru, ne concentrăm pe diminuarea incidenţei și a consecinţelor violenţei faţă de copii prin activităţi de prevenire, pledoarie, dezvoltare de capacităţi și servicii specializate. Rolul principal al asistentului/asistentei  va fi de a sprijini Directoarea financiară în gestionarea eficientă a resurselor financiare ale organizației, asigurându-ne că toate procesele și raportările financiare sunt precise și la timp.

Responsabilități:

 • Monitorizarea cheltuielilor și veniturilor pentru a asigura conformitatea cu bugetele aprobate pe proiecte;
 • Pregătirea zilnică a dosarelor electronice și pe suport de hârtie pentru fiecare proiect în parte;
 • Verificarea atribuirii corecte a datelor pe proiecte, linii de buget în sistemul contabil;
 • Pregătirea și revizuirea rapoartelor financiare periodice pentru finanțatori, după caz: lunare, trimestriale și anuale (6-8 proiecte);
 • Coordonarea cu departamentele interne pentru colectarea și verificarea datelor financiare;
 • Participarea la audituri interne și externe;
 • Îndeplinirea altor sarcini administrative legate de departamentul financiar.

Oferim:

 • Contract individual de muncă pe durată determinată cu posibilitate de prelungire;
 • Un mediu de lucru colaborativ și inspirator;
 • Posibilitatea de a avea un orar flexibil; program de muncă complet (40 ore pe săptămână);
 • Posibilități de dezvoltare profesională continuă;
 • Pachet salarial competitiv și beneficii corespunzătoare.

Perioada de angajare: iunie – decembrie 2024, cu posibilitate de prelungire.

Locul de muncă: oficiul CNPAC (or. Chișinău, str. Tricolorului, 37b)

Cerinţe faţă de candidat:

 • Cunoștințe solide de contabilitate și finanțe.
 • Abilități excelente de utilizare a pachetului Microsoft Office, în special Excel.
 • Atenție la detalii și abilități analitice dezvoltate.
 • Capacitate de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.
 • Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă.
 • Integritate și etică profesională.
 • Cunoașterea limbii romane la nivel avansat si a limbii engleze cel putin la nivel mediu;

Cum să aplici:

Dacă ești interesat/ă să te alături echipei noastre și să contribui la misiunea noastră, te rugăm să trimiți CV-ul tău actualizat și două referințe și datele de contact ale acestora la adresa adresa concurs@cnpac.md cu specificarea Aplicație asistent/ă director financiar până la data de 27 mai 2024.

De asemenea, te rugăm să semnezi o declarație pe propria răspundere privind faptul că nu ai fost condamnat/ă în trecut pentru un comportament incompatibil cu prestarea serviciilor pentru copii, precum și că nu ai fost supus(ă) unor măsuri de investigație pentru acțiuni criminale sau încălcarea a conduitei, care să pună în primejdie integritatea fizică sau psihică a copiilor.

La interviu vor fi contactate prin email și telefonic doar persoanele selectate în baza dosarelor.

Notă: CNPAC prelucrează datele cu caracter personal în conformitate cu prevederile Legii 133/2011 privind protecția datelor cu caracter personal. Prin expedierea dosarului, dvs. sunteți de acord că datele dvs. personale vor fi utilizate în procesul de recrutare. Documentele ce conțin date cu caracter personal se vor păstra doar pentru perioada de recrutare.