Compania Date Inteligente SRL angajează cercetător junior

CERCETĂTOR

Titlu: Căutăm un Cercetător junior

iData este o companie specializată în cercetări sociologice, sondaje, analize de date și consultanță strategică. Căutăm un Cercetător junior dedicat și pasionat să se alăture echipei noastre, pentru a contribui la dezvoltarea și implementarea cu succes a proiectelor noastre.

Responsabilitățile tale vor include:

  • Colectarea, analiza și interpretarea datelor de cercetare în vederea dezvoltării rapoartelor de cercetare;
  • Participarea la activitățile de planificare și organizare a proiectelor de cercetare, inclusiv stabilirea obiectivelor, termenelor limită și resurselor necesare;
  • Asigurarea că proiectele de cercetare sunt realizate în conformitate cu scopurile stabilite și termenii de finalizare;
  • Coordonarea și colaborarea cu partenerii și stakeholderii, asigurându-se că toate părțile sunt implicate și informate în mod adecvat;
  • Comunicarea eficientă cu membrii echipei, cu partenerii și cu stakeholderii, asigurându-se că toate schimbările sunt raportate în timp util și că problemele sunt rezolvate în mod eficient;
  • Întocmirea rapoartelor de cercetare și actualizarea documentelor de cercetare.

Cerințele postului sunt:

  • Experiență anterioară în cercetarea socială, preferabil într-un mediu de cercetare comercială sau academică;
  • Abilități de analiză și interpretare a datelor, cu cunoștințe avansate în utilizarea programelor statistice (de exemplu, SPSS);
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a te adapta rapid la schimbări;
  • Abilități de organizare și planificare;
  • Cunoștințe de limba engleză (scris și vorbit);

Licență în domenii relevante (științe sociale, matematică, statistica, economie sau alte domenii relevante).

Oferim un mediu de lucru dinamic și provocator, oportunități de dezvoltare profesională și personală, precum și beneficii competitive. Dacă crezi că ești persoana potrivită pentru acest post, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail contact@idata.md.

Termenul de aplicare este până la data de 10 martie 2023, ora 15:00, interviul va avea loc la 1-2 zile din momentul recepționării CV.

Vă mulțumim și așteptăm cu nerăbdare să primim candidaturile voastre.

Cu respect, Echipa iData

Articol adaugat de: Maria Turcanu