PR & Communication Officer Wanted!

Distribuie prietenilor:

Persoană creativă, responsabilă, activă și cu spiritul de inițiativă este binevenită în echipa noastră!
Suntem o echipă tânără, energică, care implementează souții digitale pentru întreaga comunitate!
Experiența SMM și PR constituie un avantaj. Dacă nu ai experință, suntem deschiși să oferim stagiere cu scop de angajare. Tot ce e necesar e atitudinea pozitivă și orientată pe soluție.

Responsabilitățile:
- Crearea și daptarea strategie de comunicare continuu
- Crearea calendarului de postări
- Crearea contentului pentru pagini (text, design, video) pentru paginile FB, Instagram, Linkedin și Twitter
- Crearea și promovarea evenimentelor online
- Comunicare scrisă pentru presă
- Comunicarea cu partenerii email și telefonic

Detalii:
- Angajare oficială
- Grafic de lucru flexibil
- Posibilitate de a lucra remote
- Participarea la evenimentele Code For Moldova
- Interacțiune cu mulți tineri profesioniști din IT, UX, UI, Cercetare.
- Posibilitate de a avansa la coordonator de echipă

Trimite CV-ul la adresa contact@code4.md, dacă vrei să te alături echipei!

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet