Aviz de angajare Centrul Metodic pentru Învățămînt pe lângă Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului

Distribuie prietenilor:

Centrul Metodic pentru Învățământ, angajează pentru postul vacant:

Metodist principal

Responsabilități:

-           coordonează activitatea metodică a instituțiilor de învățământ profesional tehnic cu profil agroindustrial din subordinea Ministerului Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului;

  • analizează activitatea și asigurarea metodică a specialităților cu profil agroindustrial;

-           monitorizează formarea continuă a cadrelor didactice din cadrul instituțiilor de învățământ profesional tehnic din subordinea Ministerului Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului;

-           organizează și dirijează, precum și participă la pregătirea materialelor pentru întruniri metodice, seminare, conferințe, concursuri pentru profesori și elevi;

  • întocmește rapoarte, în care se consemnează constatări, recomandări propunerile de îmbunătățire a activități metodice din cadrul instituțiilor de învățământ profesional tehnic postsecundar din subordinea Ministerului Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului;.

Cerințe:

- studii superioare de licență în domeniile: științe agricole, tehnologii de fabricare și prelucrare, științe ale educației sau alte domenii relevante;

  • experiență pedagogică (ar fi un beneficiu);

- cunoașterea limbii române, engleză (ar fi un beneficiu);

- operare (Word, Excel, PPT, instrumente Web).

Beneficii:

- contract individual de muncă pe termen nedeterminat

Contacte:

Cei interesați sunt rugați sa transmită CV la adresa de email: inagriza@gmail.com sau sa apeleze tel.022 229906; mob.069684911

Alte articole:

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet