Centrul "Voinicel" angajează un Medic Pediatru/Neuropediatru

Distribuie prietenilor:

Centrul ”Voinicel” anunță concurs de angajare a unui Medic Pediatru/Neuropediatru în calitate de Coordonator de Program ITC.

Responsabilități de bază:

-Coordonarea, planificarea și supervizare a serviciilor de Intervenție Timpurie în Copilărie prestate in cadrul Centrului ”Voinicel”,

-Participarea la consultul copilului cu necesități speciale și a familiei acestuia în cadrul echipei transdisciplinare,

-Elaborare rapoarte narative și statistice cu referință la activitatea organizației și a serviciilor prestate,

-Organizarea/participarea în cadrul evenimentelor strategice/de promovare a activității Asociației,

Funcție corelată cu exercitarea atribuțiilor operațional-manageriale, colectare de fonduri și gestionare de programe/proiecte ale organizației.

Pentru suplinirea acestei poziții, candidații trebuie să satisfacă următoarele criterii:

  • Studii Universitare/Postuniversitare,
  • Experiență de muncă în domeniu, inclusiv in cadrul organizațiilor neguvernamentale sau instituții medicale/internaționale,
  • Cunoașterea limbii Engleză,
  • Capacități de comunicare, organizare, planificare, gestionare situații de conflict.

Oferim salariu motivant și condiții optime de muncă.

Centrul de Intervenție Timpurie în Copilărie "Voinicel" reprezintă un Centru-Resursă în domeniul Intervenție Timpurie în Copilărie în Republica Moldova. Echipa transdisciplinară a centrului depune efort consolidat pentru realizarea drepturilor copiilor prin prestare de servicii medico-sociale de înaltă calitate.

Așteptam CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa de e-mail danielabordeianu.voinicel@gmail.com până la data de 25 Februarie, 2020 ora 17.00. Doar candidații eligibili vor fi contactați.

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet