hackathon

Post vacant - Asistent de proiect

Centrul de Instruire în Domeniul Sănătății Reproductive lansează concurs de angajare pentru ocuparea postului vacant de asistent de proiect.

Despre CIDSR

Centrul de Instruire în Domeniul Sănătăţii Reproductive din Republica Moldova (CIDSR) este o organizație non-profit, neguvernamentală, înființată în 1998, cu misiunea de a proteja și promova sănătatea și drepturile sexuale și reproductive. Suntem convinși, că fiecare persoană, indiferent de locul de trăi, indiferent de sex, vârstă, etnie, prezența oricărei tulburări fizice sau de altă natură etc., are aceleași drepturi sexuale și reproductive și poate profita de o stare bună a sănătății sexuale și reproductive și de acces la servicii de calitate.

Cerințe obligatorii:

  • o bună cunoaștere a sectorului non-guvernamental;
  • competența în gestionarea de proiecte ce vizează activități de training și/sau consultanță în domeniul non-profit.

Cerințe generale față de candidat:

  • studii superioare;
  • abilități de dezvoltare a unei rețele de contacte în sectorul non-profit;
  • cunoștințe avansate de management de proiect;
  • cunoștințe și abilități de comunicare în social media;
  • creativitate și autonomie;
  • iniţiativă, dinamism şi deschidere către nou;
  • abilități de prezentare și negociere;
  • fluenţă în limba, română, rusă și engleză.

Principalele responsabilități:

- organizarea și coordonarea activităților din cadrul proiectelor CIDSR, asigurînd pregătirea adecvată a acestora;

- gestionarea corespunzătoare a documentației legată de proiect;

- traducerea materialelor necesare pentru realizarea proiectului;

- desfășurarea treningurilor și întîlnirilor cu grupurile-țintă;

- asigurarea comunicării cu partenerii din cadrul proiectului.

Persoanele interesate care corespund cerinţelor menţionate pot expedia CV-ul prin e-mail: cidsr2012@gmail.com, până pe data de 17 mai 2019.

Doar candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.