CIP VOINICEL angajează Contabil Șef

CIP VOINICEL Anunță Concurs Repetat pentru poziția de Contabil Șef

Sarcini de bază și responsabilități:

Planificarea și implementarea controlului bugetar și contabil cît și raporatrea financiară a activităților instituției, realizate prin (dar nu se va limita la):

- Pregătirea declarațiilor asupra impozitelor pe venit,

-Realizarea, controlul dărilor de seama și a documentelor contabile,

-Realizarea și prezentarea  rapoartelor financiare conducerii unității, membrilor consiliului, altor organe ierarhic superioare,

-Monitorizarea și evaluarea financiară a programelor de stat și a proiectelor cu finanțare externă,

-Îmbunătățirea continuă a procedurilor interne aferente activității de contabil.

Pentru suplinirea acestei poziții, candidații trebuie să satisfacă următoarele criterii:

 -Persoana atentă la detalii, cooperantă, punctuală,

-Studii superioare în domeniul economiei/contabilității și minim 2 ani experiență în domeniul activității financiar-contabile (inclusiv în domeniul ONG),

-Cunoștințe în domeniul legislației fiscale și contabile (inclusiv în sfera ONG),

-Operare nivel avansat  1C, PC - MS Office etc,

-Capacități de planificare și proiectare a bugetelor/activităților pe termen lung,

-Experiență în colaborare și raportare financiară internațională,

-Cunoașterea Limbii Engleze.

Ne dorim un coleg/ o colegă care se va integra în familia Voinicel, identificându-se cu principiile și valorile noastre și care să susțină activitatea organizației pe termen lung. Oferim condiții optime de muncă.

CV-ul si scrisoare de intenție vor fi remise la adresa danielabordeianu.voinicel@gmail.com și voinicel@usmf.md până la data de 20 August, 2019.

Alte articole de acest autor:

Organizații vizate: CIP Voinicel |