Promo

Jurisconsult in companie de microfinantare (structura a unui grup financiar international)

Distribuie prietenilor:

Aventus Finance Moldova, structura a grupului financiar international Aventus Group, anunta concurs pentru angajarea in functie de Juristconsult:

Responsabilități:

  • Analiza, perfectarea și avizarea contractelor, regulamentelor și altor acte juridice interne, analiza riscurilor juridice;
  • Perfectarea cererilor de chemare în judecată,  cererilor și demersurilor în procedura de judecată în vederea recuperării creanțelor;
  • Reprezentarea şi promovarea intereselor companiei în raport cu organele publice şi private, în instanţele de judecată şi de drept;
  • Analiza, perfecționarea și monitorizarea continuă a activității companiei în vederea asigurării conformării cu actele legislative în vigoare;

Cerințe față de candidat:
- Studii superioare în drept;
- Experiență anterioară în domeniul juridic de minimum 3 ani (experiență în sistemul bancar sau în organizații de creditare nebancară va constitui un avantaj);
- Cunoașterea legislației în drept civil și special cel financiar;

- Nivel înalt de responsabilitate, gîndire analitică, amabilitate, onestitate.

Oferta Companiei:
* Program: luni - vineri 9:00 - 18:00;
* Salariu motivant,
* Angajare oficială;
* Oportunități pentru dezvoltare personală și autorealizare.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de e-mail info@credit7.md
Doar candidații selectați vor fi contactați.

Alte articole de acest autor:

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Promo