A.O. ”CONCORDIA. Proiecte Sociale” recrutează voluntari

Dacă ești o persoană activă, îți place să socializezi și să te implici în activități pentru copii și oameni în nevoie, atunci te așteptăm în echipa noastră de voluntari.

Cerințe față de candidați:

  • Motivație, implicare și devotament
  • Flexibilitate
  • Abilități de lucru cu copii
  • Abilități de comunicare

Beneficiile programului de voluntariat:

  • Acumularea experienței în lucru cu copii și cu oamenii în etate
  • Participarea la training-uri de instruire
  • Posibilitatea de a interacționa direct cu beneficiarii
  • Posibilitatea angajării ulterioare

Asociația Obștească „CONCORDIA. Proiecte sociale” Moldova este o organizație necomercială, neguvernamentală, apolitică, scopul principal al căreia este contribuirea la integrarea armonioasă în societate a persoanelor defavorizate, în special a copiilor, prin promovarea drepturilor și oferirea asistenței sociale calitative acestor persoane.

Concordia activează în Republica Moldova din anul 2004. În prezent, organizația susține îngrijirea a aprox. 288 copii orfani din Republica Moldova în diferite forme de plasament și oferă asistență socială profesionistă pentru circa 1.963 persoane în etate și 2.563 copii din 34 comunități rurale prin intermediul a 25 centre sociale de zi, 5 centre sociale cu serviciu de plasament pentru persoane vârstnice și 4 centre sociale multifuncționale.

Dacă dorești să faci parte din echipa noastră poți trimite CV-ul sau o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: diana.manoli@concordia.md sau ne poți suna la numărul de telefon: 069394041 până pe data de 14.07.2017.

Te așteptăm cu drag în Echipa noastră de Voluntari Concordia!

 

Administratorii portalului nu poartă răspundere pentru conţinutul postărilor şi materialelor plasate de utilizatorii site-ului. Utilizaţi informaţia din acest articol pe propriul risc.

Gazduit pe amplica.md