Anunțuri de Angajare

AO Alternative Internaționale de Dezvoltare anunță concurs pentru poziția Asistent de Oficiu.

Ocupare: Full time. Salariu negociabil.

Responsabilităţi:

Evidenţa, înregistrarea şi repartizarea corespondenţei primite şi emise de unitate
Planificarea, pregătirea şi desfăşurarea şedinţelor
Preluarea, transmiterea mesajelor telefonice, stenografierea, multiplicarea, redactarea materialelor
Contabilitate primara
Evidența și suplinirea rechizitelor de birou, consumabilelor
Organizarea deplasărilor de serviciu.

Cerinţe:

Studii superioare (complete/incomplete)
Abilităţi de lucru cu documentele de intrare-ieşire
Cunoştinţe de operare pe calculator: Microsoft Office (Word, Excell, Power Point), navigare Internet
Cunoaşterea limbilor engleză și rusă constituie avantaj
Abilitatea de a planifica, organiza şi coordona eficient activităţile de secretariat

Candidații interesați sunt rugați sa transmită CV la adresa info@alternative.md.

Data limită de expediere este 07.09.2018