Ziarul de Gardă angajează specialist în comunicare și relații cu publicul

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Ziarul de Gardă angajează specialist în comunicare și relații cu publicul. Redacția propune salariu motivant, un climat binevoitor și perspective de creștere profesională.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT

  • Educație: studii universitare în jurnalism, comunicare, filologie, psihologie sau alte domenii adiacente;
  • Experiență profesională:  experiență de lucru într-o poziţie similară constituie un avantaj.

Competențe și Abilități:

  • cunoașterea bună a limbii române;
  • abilități de comunicare cu cetățenii și cu sursele jurnalistice, de colectare a datelor;
  • responsabilitate, punctualitate;
  • abilităţi de utilizare a computerului (MS Office, Internet) şi a echipamentului de birou;
  • deschidere față de cerințele redacționale, inclusiv acceptarea de a învăța în permanență, de a participa la traininguri organizate de redacție sau de partenerii săi;
  • disponibilitate de a răspunde la apeluri, de a îndeplini unele sarcini în week-end sau în zilele libere;
  • cunoașterea și respectarea valorilor ZdG/RdG.

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • Comunică cu cetățenii care apelează  la ZdG (vizite, apeluri telefonice, e-mailuri, scrisori, etc.);
  • Notează și sistematizează apelurile și le discută cu redacția;
  • Îngrijește rubricile din ziar și de pe pagina web ce țin de comunicare cu cetățenii (scrisori, apeluri);
  • Realizează produse jurnalistice în baza unor comunicări cu cetățenii.

CONDIȚII DE MUNCĂ

        Redacția asigură:

  • un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare;
  • un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii;
  • respectarea libertăților și drepturilor;
  • un climat redacțional binevoitor, plin de respect și colegialitate;
  • condiții de creștere profesională.

Persoanele interesate trebuie să prezinte Dosarul de Angajare compus din:

  • CV-ul actualizat;
  • un mesaj scurt în care explică interesul pentru această poziție.

Dosarul de Angajare va fi expediat prin e-mail la adresa  ziardegarda@gmail.com cu titlul: „Comunicare/relații cu publicul”

Organizații vizate: Ziarul de Garda |