Anunțuri de Angajare

Copywriter (în Departamentul de vânzări și marketing)

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com), la cererea clientului său, este în căutare de candidați pentru poziția vacantă de:

Copywriter

(în Departamentul de vânzări și marketing)

Despre companie:

Una dintre cele mai mari companii, care oferă produse pentru îngrijirea pielii și cosmetică decorativă.

Responsabilități:

  • Scriere de articole de marketing, slogane de publicitate și texte promoționale cu scopul promovării strategilor și produselor companiei
  • Crearea materialelor de tipar ale companiei – broșuri, cataloage, prospecte, etc.
  • Traducerea textelor din limbile engleză și rusă în limba română
  • Redactarea textelor în limba română
  • Lucrul cu furnizorii pentru crearea materialelor de tipar, video etc.
  • Îndeplinirea sarcinilor variate în funcție de necesitățile echipei

Ce condiții trebuie să îndeplinești:

  • Studii superioare în domenii relevante funcției: jurnalism, filologie etc.
  • Experiență de muncă în domeniu – 2 ani (de scriere a articolelor, de jurnalist, blogger, copywriter)
  • Cunoașterea excelentă a limbii române, la nivel de redactor
  • Cunoașterea bună a limbii engleze (scris – obligatoriu și comunicare - preferabil)și a limbii ruse (comunicare – obligatoriu, scris - preferabil)
  • Abilitate de lucru în programul Photoshop va constitui un avantaj
  • Flexibilitate în îndeplinirea sarcinilor diverse

Ce oferă compania:

  • Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii
  • Salariu competitiv
  • Posibilități de creștere și dezvoltare profesională
  • Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale
  • Sediu în centrul orașului Chișinău
  • Tichete de masă
  • Reduceri la cosmetică/ sumă acordată pe lună pentru produsele companiei

Dacă ești interesat/-ă, expediază CV-ul la adresa companiei HR-Consulting: ba30@search4staff.com, indicând codul poziției SCM în titlul mesajului.

Tel. de contact: +373 62101257, +373 22 876556

Vă mulțumim!

Gazduit pe amplica.md