Anunțuri de Angajare

Specialist Relații Publice A.O. ''Concordia. Proiecte Sociale''

Căutăm Specialist Relații Publice pentru suplinirea postului vacant în cadrul echipei CONCORDIA Moldova.

Responsabilitati:
• Scrie comunicate de presă, articole, diverse materiale de comunicare;
• Actualizează, modifică și promovează conținutul site-ului Asociației;
• Elaborează strategiile generale de comunicare și stabilește canalele de comunicare bidirecţionale cu publicul ţintă al Asociației;
• Realizează rapoarte anuale ale Asociației;

Așteptări faţă de candidaţi:
• Experiența la un post similar minim 3 ani;
• Experiența de lucru în proiecte, ONG-uri în domeniul dezvoltării sociale, constituie un avantaj;
• Cunoasterea la nivel profesionist a limbii române;
• Capacitatea de a comunica în scris și verbal, de a înțelege și a-i face pe alții să înțeleagă diferite mesaje;
• Cunoasterea limbilor germane și engleze, constituie un avantaj;
• Cunoştinţe de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
• Abilităţi de interacţiune şi comunicare, de a lucra independent şi în echipă, într-un mediu dinamic şi în termeni restrânși de timp;
• Persoană proactivă, cu inițiativă, cu orientare spre îndeplinirea obiectivelor;

Oferim:
• Pachet salarial motivant;
• Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
• Dezvoltare continuă a competenţelor profesionale şi personale;
• Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesionisti;
• Program de muncă – deplin.

Loc de muncă: Sediul AO ”Concordia. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău
Deveniți parte din echipa CONCORDIA Moldova!

Se prelungește termenul de depunere a CV-urilor pînă la data de 17 iunie 2018.
Rugăm să transmiteți CV-ul Dstră și scrisoarea de intenție pînă la data de 17 iunie 2018, indicînd POZITIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81

Gazduit pe amplica.md