Anunțuri de Angajare

Director comercial/export. Salariu de la 10 000 lei

Responsabilități de bază:

  • Elaborarea planului de vânzări al companiei;
  • Elaborarea strategiilor și politicilor de creștere continuă a volumului de vânzări;
  • Organizarea activității de vânzări în companie și asigurarea îndeplinirii planului de vânzări.
  • Elaborarea strategiilor de promovare a produselor și serviciilor oferite.
  • Întocmirea dărilor de seamă și elaborarea rapoartelor cu propuneri în funcție de cerințele pieței;
  • Organizarea activităților de planificare, analiză și gestiunea bugetului departamentului;
  • Lucru strategic și vânzări active în segmentul B2B și B2C;
  • Asistarea managerilor în implementarea obicetivelor acestora;
  • Analiza pieței și a rentabilității pe categorii de produse.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor româna și rusa, engleza – la nivel de comunicare;
  • Experiență în domeniu similar cel puțin 3 ani;
  • Capacități analitice și de convingere;
  • Capacitatea de a seta obiectivele și de realizare ale acestora;
  • Bune cunostințe de utilizare a PC-ului (Windows, MS Office, Internet, etc.);
  • Cunoașterea pieței de desfacere din România va constitui un atu;
  • Experiența în domeniul comercializării mobilierului va constitui un avantaj.

Garantăm:

* Posibilitate de creștere profesională;

* Salariu de la 10 000 lei;

* Pachet social integral;

* Oportunități de dezvoltare profesională;

* Un colectiv unit de profesioniști.

         Asteptăm CV-ul la adresa de e-mail: mariana.bordian@mobvaro.md

        Telefon: 067738637 Tatiana