Anunțuri de Angajare

Analist Financiar-Fiscal „Moldova IT Park”

  1. Obiectivul principal al postului: Reconcilierea rapoartelor rezidenților parcului pentru tehnologia informației „Moldova IT Park”, calcularea, analiza și prognozarea indicatorilor micro și macroeconomici.
  1. Responsabilităţi şi atribuţii:
  • Realizează analiza economico-financiară a rezidenților (trimestrial și anual).
  • Interpretează rezultatele analizei şi vine cu prognoze și propune soluţii de optimizare, care rezultă din compararea rezultatelor cu cele anterioare, cu informaţiile din industrie.
  • Transmite conducerii companiei raportări conform cerinţelor. Asigură suportul informaţional necesar luării deciziilor la nivel de Adunare a rezidenților.
  • Acorda suport rezidenților „Moldova IT Park” referitor la modul de completarea a rapoartelor trimestriale.
  • Consultă rezidenții „Moldova IT Park”.
  1. Cerinţe profesionale/ profil al candidatului
  • Studii superioare economice de specialitate
  • Experiență în analiza economică
  • Cunoașterea metodelor de analiză financiară
  • Utilizare Excel și Word la nivel avansat.
  • Experiență în tratarea legislației: Codul Fiscal, Codul Muncii și alte acte normative aferente activității rezidenților.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat
  • Persoană pragmatică, practică, orientată spre rezultate
  • Fire responsabilă, conștientă de importanța și rolul specific postului
  • Capacitate de organizare, planificare
  • Putere de muncă, persoana pozitivă, sociabilă, dornică să învețe, orientată spre îmbunătățire și formare profesională continuă
  • Spirit analitic, meticulozitate, rigoare.

Dacă ești interesat/-ă, expediază CV-ul la adresa de email Moldova IT Park office@moldovaitpark.md și dacă corespunzi cerințelor, vei fi invitat/-ă la un interviu!

             Tel. de contact: +373 79625478, +373 60669624

Gazduit pe amplica.md