Anunțuri de Angajare

Se cauta un Coordonator de Proiect pentru dezvoltarea unui magazin online

Daca ai experienta in domeniul e-commerce si ai mai gestionat diferite proiecte ce tine de vinzarile online, atunci ai sanse mari de a face parte din echipa Acvila Grup. Esti familiar cu Amazon, eBay, aliexpress? Stii ce inseamna o buna experienta pentru shoppingul online? Ai simtit pe propria piele necesitatea unei selectii potrivite de produse si lipsa acestora pe piata autohtona?! Daca ai raspuns "da" la majoritatea intrebarilor, atunci acesta poate fi proiectul sufletului tau!

Candidatul ideal:

  • Atitudine pozitiva si orientata catre client
  • Capacitate de analiza, sinteza, redactare concisa si corecta a informatiilor
  • Cunostinte de baza SEO si e-commerce
  • Experienta in vanzari online constituie avantaj
  • Creativitatea, flexibilitate si originalitate
  • Experienta in utilizarea Google Adwords si Google Analytics constituie avantaj

Responsabilitati:

  • Promovarea imaginii companiei in mediul online
  • Intretinere si actualizare site / magazine online
  • Identifica noile oportunitati de dezvoltare a companiei/produselor/promotiilor in mediul online
  • Administrare site / magazine online: introducere produse, descrierea lor, pret, stoc, editare fotografii;
  • Preluare si gestionare comenzi; urmarirea lor de la plasare pana la incasarea acestora;