Angajam Contabil part time

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Asociatia de Coproprietari in Condominiu angajeaza contabil, part time, timp flexibil de munca, lucru la domiciliu.

Contabilul trebuie sa aiba computer, cu programul de contabilitate 1C.

Printre cerinte se numara: Experienta in contabilitate minim 1 an; Atitudine pozitiva; Cunoasterea pachetului MS Office; Experienta in domeniul ONG este un avantaj.

Responsabilitati:

-evidenta contabila, cap-coada a tuturor evenimentelor economice din Asociatie

-facturarea membrilor Asociatiei

- introducerea documentelor contabile primare in baza planului general de conturi

- mentinerea relatiei cu membrii asociatiei prin intermediul telefonului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi

- arhivarea in bune conditii a documentelor financiar contabile ale Asociatiei

- deplasarea la diverse institutii sau la sediul membrilor Asociatiei - daca este cazul

- verificare si corectare in contabilitatea primara intocmita anterior-daca este cazul;

- intocmirea si depunerea on-line sau pe hartie a declaratiilor fiscale;

- verificarea fiselor sintetice;

- intocmirea dosarelor de personal (documente angajare, modificare, incetare contracte de munca etc.) pentru angajati, intocmirea statelor de salarii si a declaratiilor lunare;

-depunerea declaratiilor, dari de seama la toate institutiile necesare (fisc, cnas, etc), lunar, trimestrial, anual, etc.

Cei interesati pot trimite CV-ul la adresa de email: acc55319@gmail.com

Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.