Anunțuri de Angajare

Retail Director

 Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

Compania internationala, producator si distribuitor a materialelor de constructii.

Misiune / Obiective:

  • Asigură lansarea si dezvoltarea activitatii de vanzare cu amanuntul a materialelor de constructii si a produselor asociate acestora catre persoane fizice.

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Experiență 3-5 ani în calitate de manager punct de vanzare de amanuntul (magazin) / sef de departament / sef de categorie produse in domeniul distribuirii de materiale de constructiii catre persoane fizice (mediu B2C);
  • Cursuri specifice / experiență în negocieri, comunicare și influiență;
  • Absolvent al unor cursuri specializate in distribuirea de materiale de bricolaj;
  • Elaborarea si implementarea de programe de marketing comercial la nivel de puncte de vanzare (trade marketing);
  • Elaborarea si implementarea de programe de fidelizare a cumparatorilor persoane fizice;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română, engleză și rusă ;
  • Abilitatea de a structura acțiuni și de a gestiona un proiect (abilități puternice de management al proiectelor);
  • Deschidere la un program flexibil de lucru;
  • Abilităţi excelente de operare PC (MS Office: Word, Excel, PowerPoint);

Responsabilitati:

  • Definirea si dezvoltarea spatiilor comerciale, amplasarea de produse, segmentare a ofertei;
  • Formarea portofoliului de produse expuse pentru vanzare si stabilirii politicii de preturi, rabaturi pentru acestea;
  • Elaborarea si implementarea de programe de atragere si fidelizare a cumparatorilor – persoane fizice;
  • Studierea cerințelor pieței, adresate spre satisfacerea necesităților consumatorului final, identificarea necesităților nesatisfăcute ale clienților;
  • Analiza mediului de afaceri: piața, canale de distribuție, consumatorii și mediul concurențial;
  • Organizarea promoțiilor de vînzare și dezvoltarea instrumentelor de merchandising vizual, pliante ș.a. cu scopul de a spori vizibilitatea produselor și brandului;
  • Lansare produse noi.
  • Responsabil pentru construirea strategiei de vânzare cu amănuntul prin definirea propunerilor de valoare - elaborarea și implementarea Planului de Vanzari cu amănuntul (înțelegerea clienților și a pieței, optimizarea portofoliului de produse, planuri de piață și optimizarea lanțurilor de distribuție, programe de loialitate etc.);

Beneficii:

  • Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca si dezvoltare profesionala
  • Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
  • Pachet social si salarial atractiv

Contacte:

Cei interesati sint rugati sa transmite CV la adresa de Email: RR30@search4staff.com sau sa apeleze tel.022 202986; mob.068503560.

In CV indicati postul vacant: “DRR”

Gazduit pe amplica.md