Anunțuri de Angajare

Se caută editori de știri și reporteri

Portalul Cotidianul.md anunţă concurs de angajare pentru suplinirea locurilor vacante - jurnaliști/reporteri.

Cerinţe:

– Minim doi ani de experiență în presă;
– Cunoașterea limbilor română, rusă și/sau engleză;
– Gândire analitică / critică;
– Respectarea regulilor deontologice;

Responsabilităţi de bază:

– Scrierea și redactarea ştirilor
– Realizarea de reportaje și interviuri cu surse relevante
– Traducerea materialelor din surse străine
– Plasarea pe pagina web a materialelor.

Oferta:

– Lucrul într-un mediu dinamic și prietenos;
– Oportunitatea de a învăța lucruri noi;
– Contract de muncă;
– Salariu motivant.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul, însoţit de trei materiale (2 știri și un reportaj/ interviu) la adresa de e-mail: redactia@cotidianul.md

Telefon de contact: 069 705 880

Gazduit pe amplica.md