Anunțuri de Angajare

Centrul Media pentru Tineri angajează coordonator/coordonatoare pentru instruiri în domeniul media

Te interesează educația media și ai vrea să promovezi informarea corectă printre tineri?

Ți-ar plăcea să cunoști modalități de livrare a informației și vrei să-ți dezvolți abilitățile de formator/formatoare?

Vrei să călătorești în diferite colțuri ale Republicii Moldova?

Centrul Media pentru Tineri te invită în echipă!

Experiență:

  • Candidatul/candidata trebuie să aibă studii în domeniile „Jurnalism” sau „Comunicare” (sau experiență în aceste domenii!).
  • Lipsa experienței de muncă nu va fi un impediment în angajarea persoanei. Vom miza pe interesul lui de a învăța și a accepta instruirile oferite de CMT.
  • Experiența acumulată în cadrul unui ONG (voluntariat sau angajare) va fi un avantaj.

Calități solicitate:

  • Abilitatea de a vorbi în public.
  • Cunoașterea gramaticii limbii române.
  • Abilitatea de a scrie (text, eseu, interviu, reportaj).
  • Atitudine respectuoasă în relațiile cu oamenii.
  • Corectitudine și responsabilitate.
  • Cunoașterea limbii engleze va fi un avantaj.

Responsabilități și sarcini:

  • Persoana selectată va fi instruită pentru a face parte din echipa formatorilor de la Centrul Media pentru Tineri. Echipa de formatori lucrează cu adolescenți și tineri cu vârsta cuprinsă între 12 și 25 de ani.
  • Persoana va asigura realizarea unor module din instruirile media, va asigura implementarea activităților media prevăzute în planul proiectului de lucru.
  • În funcție de activități, persoana angajată va fi capabilă să scrie despre acțiunile desfășurate de ea.
  • Cunoștințele și abilitățile în filmare și editare de material video va fi un avantaj.

Oportunități la locul de muncă:

  • Participarea la implementarea proiectelor inovative.
  • Dezvoltarea aptitudinilor personale în cadrul unei echipe tinere și creative.
  • Salariu competitiv.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze dosarul pe adresa youth.media.moldova@gmail.com, până la 26 ianuarie, 2018. Dosarul va conține CV-ul candidatului și o scrisoare de intenție.

Pentru alte informații – 068 811482, Alina Găină.

Gazduit pe amplica.md