Anunțuri de Angajare

Manager în Securitate și Sănătate în Muncă

Profilul companiei: companie internationala, specializata in domeniu productiei.

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Studii superioare (tehnice);
  • Experiență în domeniu Securității și Sănătății în Munca (SSM), experiența managerială este un avantaj;
  • Experiență în industria de producere minim 3 ani;
  • Cunoașterea legislației în domeniul SSM;
  • Capacitate de organizare și planificare a activităților;
  • Bun comunicator, organizator, facilitator;
  • Limbi străine: Engleza – nivel mediu spre avansat.

RESPONSABILITĂȚI DE BAZĂ:

  • Conducerea și coordonarea activităților legate de SSM și Protecția Mediului pentru fabricile  companiei (Centrul si Sudul RM);
  • Asigurarea îndeplinirii a prevederilor legislației RM cu privire la SSM și Protecția Mediului;
  • Întreprinde măsuri eficiente de prevenire al accidentelor de muncă în cadrul companiei;
  • Leadershipul în cadrul firmei în ceea ce privește SSM și Procețtia Mediului prin asiguarea unei cooperări eficiente cu celelalte departamente din cadrul companiei;
  • Raportarea zilnică, saptamanală, lunară și anuală către: Director;
  • Efectuarea controalelor saptămânale conform programului de activitate, la toate locurile de muncă, în scopul prevenirii accidentelor de muncă, precum și îmbolnăvirilor profesionale;
  • Organizarea eficientă a propagandei de protecția muncii și protecția mediu;
  • Studierea și aprofundarea noilor acte legislative referitoare în domeniu;
  • Verificarea existenței și integrității dotărilor referitor la protecția muncii și PSI în cadrul societății ca: truse de prim ajutor, stingătoare, hidranți, indicatoare de securitate, echipament de protecție, etc.;
  • Asigurarea instruirii necesare a angajaților în domeniul SSM stabilite prin lege, precum și alte instruiri necesare, urmată de evalurea cunoştinţelor dobândite în procesul de instruire prin examene, teste, probe practice etc;
  • Implementarea și monitorizarea sistemului OHSAS, precum și participarea la auditori externe de mediu și auditori OHSAS atunci când au loc;
  • Susține cursuri de protecția mediului pentru echipele de SSM;
  • Propune sancţiuni în cazul de nerespectare a cerinţelor de securitate a muncii în organizarea şi desfăşurarea proceselor tehnologice la toate locurile de muncă;
  • Colaborarea cu serviciul medical în fundamentarea programului de măsuri de protecţie a muncii

OFERTA:

  • Salariu avantajos, posibilitatea de crestere financiara si profesionala,
  • Oportunitatea de a activa intr-o echipa intenationala

Gazduit pe amplica.md