Anunțuri de Angajare

Crucea Roșie Moldova angajează Contabil

Cerinte de baza:

• Studii superioare de specialitate (contabilitate si audit);
• Experienta de munca in domeniul contabilitatii 3 ani (experiență în sectorul necomercial - avantaj);
• Abilitati operare PC (1C versiunea 8.3, Word, Excel);
• Spirit de lucru in echipa;
• Seriozitate si responsabilitate.
• Cunoașterea limbei engleze ar fi un avantaj;

Responsabilitati:

  • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala.
    • Efectueaza platile on-line;
    • Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
    • Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli;
    • Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform legislatiei in vigoare;
    • Evidenta tuturor compartimentelor contabilitatii;
    • Cunoasterea legislatiei fiscale si a SNC;
    • Intocmirea rapoartelor financiare si a darilor de seama fiscale;
    • Pregatirea rapoartelor conform cerințelor finanțatorilor;
    • Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil;
    • Efectueaza operatiuni in softul de contabilitate al organizației;
    • Participa la organizarea si prezentarea de informatii si documente catre auditul financiar si intern al companiei;

Oferim:

  • - Pachet salarial atractiv;
    - Pachet social deplin;
    - Mediu de lucru plăcut.
    - Programul de lucru: part-time, flexibil.

Persoanele cointeresate în poziție rog să transmită CV pe emailul: redcross.md@gmail.com, candidații selectați vor fi contactați prin telefon.

Gazduit pe amplica.md