Anunțuri de Angajare

Jurnalist

HR-Consulting (www.search4staff.com), în numele clientului său, o companie locală, este în căutarea candidaților pentru a suplini următoarea poziție:

JURNALIST

Compania:

Companie locală ce se ocupă cu editarea ziarelor, publicitate, activitări de radio și televiziune.

Sarcini și responsabilități:

  • Monitorizarea informațiilor despre evenimentele din viața socială/economică
  • Scrierea articolelor pe teme sociale/economice
  • Sortarea, analizarea și prelucrarea informațiilor primite prin intermediul comunicatelor de presă
  • Munca de teren
  • Participarea la conferințe de presă, întîlniri

 Cerințe:

  • Experiență în domeniu de 1-2 ani
  • Studii superioare finisate (umanitare/ economice)
  • Excelente abilități de comunicare și scriere în limba Română și Rusă
  • Un portfolio peronal cu articole scrise anterior (ar fi un beneficiu)

Beneficii:

  • Salariu fix motivant
  • Oficiu în centrul orașului
  • Participarea la diverse evenimente mondene
  • Accesibilitatea la mașina companiei

     Candidații interesați pot trimite CV-ul la compania HR-Consulting (search4staff.com), adresa de email:

tv30@search4staff.com,  indicînd în subiectul emailului codul postului JN.

     Pentru mai multe detalii apelați la nr. de telefon:  +373 69 63 8007

Gazduit pe amplica.md

Find us on Google+
Google