Anunțuri de Angajare

Manager Logistica

Academia Nationala de Sah din Moldova anunta vacanta functia de manager logistica

Cerinţe:
-studii superioare;
-experienţă domeniul importului (livrari, acte necesare, etc.);
-comunicare fluentă în română,rusă, engleză;
-abilităţi de calcul şi lucru cu documente;
-cunoştinţe de operare MS Office;
-permis de conducere categoria B (constituie un avantaj)

Responsabilităţi:
-contactarea furnizorilor de mărfuri, încheierea acordurilor;
-organizarea, executarea, controlul, monitorizarea procesului integral al importului de marfuri;
-coordoanarea logisticii şi a importului de mărfuri finite pentru livrare;
-participarea la negocieri comerciale;
-soluţionarea problemelor de transport;
-lucrul cu documentaţia conexa importului (invoice, certificate, etc)
-lucrul în domeniul vămuirii (comandarea, urmarirea livrării mărfii, declararea mărfii, etc.).

Compania oferă:
- angajare oficială;
- pachet social complet;
- salariu motivant;
- compensarea convorbirilor telefonice de serviciu;
- compensarea cheltuielilor de serviciu;
- instrumente IT pentru realizarea sarcinilor.

Expediați CV-ul cu poză la adresa electronică: hr@sah.md  cu mențiunea ” manager logistică” și indicarea telefonului de contact.

Gazduit pe amplica.md

Find us on Google+
Google